Pol’and’Rock festiwal to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Polsce. Co roku Kostrzyn nad Odrą jest domem dla tysięcy kochających muzykę festiwalowiczów. Trzy dni muzyki, spotkań z ościami i mnóstwa innych wydarzeń to świetny czas na odpoczęcie od miejskiego zgiełku i zanurzenie się w festiwalowej atmosferze. Co czeka nas na tegorocznym Pol’and’Rock Festiwal? Co musisz wiedzieć przed wyjazdem jeśli wybierasz się tam pierwszy raz?

Czym właściwie jest Pol’and’Rock?

Pol’and’Rock, znany wcześniej jako kultowy Woodstock to trzydniowy festiwal zrzeszający ulubieńców dobrego brzmienia oraz fanów dzikiej zabawy. Pol’and’Rock to festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych wyłącznie z datków oraz sponsorów. Festiwal w założeniach jest podziękowaniem dla wszystkich wolontariuszy i ludzi wpłacających dobrowolne kwoty na sprzęt medyczny podczas zbiórki WOŚP. Z tego samego powodu, festiwal jest całkowicie bezpłatny. Kolejny, już dwudziesty szósty, festiwal Pol’and’Rock odbędzie się 30 lipca 2020 roku i potrwa do 1 sierpnia 2020 roku. Co roku festiwal odwiedzają zespołu z całego świata i Polski.

Jakie atrakcje czekają uczestników?

Pol’and’Rock festiwal co roku oferują setki wydarzeń, które są całkowicie bezpłatne dla uczestników. Zespoły muzyczne grają na dużej scenie i scenie folkowej, która przez większość nazywana jest małą sceną. Kto zagra na polandrock? Przede wszystkim znane każdemu kultowe polskie kapele, które świetnie się czują grając przez festiwalową widownią, zagraniczne zespoły oraz początkujący muzycy mogący sprawdzić się przed dużą publicznością. Sprawdź kto zagra na Pol’and’Rock Festiwal w 2020 roku! Oprócz koncertów, dla uczestników przygotowano szereg paneli dyskusyjnych w tzw. “Dużym Namiocie”, w którym uczestnicy spotkają się z artystami, pisarzami czy gwiazdami popkultury. Wszystkie spotkanie przeprowadzane są w formie dyskusji bądź debaty, na której często udzielają się sami uczestnicy festiwalu!

Jak przenocować na Pol’and’Rock Festiwal?

Dla chcących przenocować co roku udostępnione jest bezpłatne Duże Pole Namiotowe. Zarówno za wjazd jak i mieszkanie na polu namiotowym nie są pobierane żadne opłaty. Lokalizacja pola namiotowego pozwala na szybkie dojście do interesujących nas wydarzeń w polandrock program. Na terenie festiwalu znajdują się pomieszczenia sanitarne, w tym toalety i prysznice oraz punkty pierwszej pomocy. Na terenie kempingu nie można wzniecać ognia, jedzenie znajdziemy w specjalnie wydzielonej części gastronomicznej. Dla osób chcących wjeżdżać na pole namiotowe samochodem udostępnione jest Pole Malinowskiego, również bezpłatne. Na terenie pola znajdują się toalety oraz punkty pomocy sanitarnej. Osoby szukające większej wygody znajdą swoje miejsce na prywatnym polu namiotowym TOI TOI Camp. Pole jest oświetlone oraz ogrodzone, posiada liczne toalety i prysznice, a poza tym dużych rozmiarów strefę gastronomiczną. Jeśli jednak komuś nie pasuje namiotowa atmosfera, wokół festiwalu znajduje się ogromna ilość hoteli i hosteli, które z otwartymi rękoma co roku goszczą uczestników festiwalu.

Dodaj komentarz