Wybór festiwalu, na który nie tylko można, ale wręcz należy wybrać się w 2020 roku, ściśle zależny jest od preferencji muzycznych. Dla fanów muzyki rockowej gratką będzie Polandrock w Kostrzynie nad Odrą, dla gotów Castle Party w Bolkowie, dla sympatyków popu Open’er Festival w Gdyni. Każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy tylko wiedzieć gdzie i kiedy się udać.

Najważniejsze festiwale w roku 2020

Istnieją festiwale, które corocznie cieszą się ogromną popularnością. Uczestniczą w nich cyklicznie fani nie tylko z Polski, ale i z całego świata.Dotyczy to nie tylko rodzimych festiwali, ponieważ dobrze bawić się przy świetnej muzyce można praktycznie na każdym kontynencie. Poniżej przegląd najważniejszych polskich festiwali i wydarzeń muzycznych.

 • 3-Majówka we Wrocławiu (1-3 maja 2020)
 • Orange Warsaw Festival w Warszawie (5-6 czerwca 2020)
 • Mystic Festival w Krakowie (10-11 czerwca 2020)
 • Open’er Festival w Gdyni (1-4 lipca 2020)
 • Castle Party w Bolkowie ( 9-12 lipca)
 • Pol’And’Rock w Kostrzyniu ( 30.07-01.08.2020)
 • Metalmania w Warszawie ( 20 sierpnia 2020)
 • Kraków Live Festival w Krakowie ( 21-22 sierpnia)

Nie tylko Polacy kochają muzykę, za granicą też się dzieje. Rok 2020 obfituje również w cykliczne wydarzenia muzyczne na całym świecie, oto największe z nich:

 • Primavera Sound w Barcelonie, Hiszpania (3-7 czerwca 2020)
 • Summerfest w Wisconsin, USA (24 czerwca – 4 lipca 2020)
 • Exit Festival  w Petrovardin, Serbia (9-12 lipca 2020)
 • Brutal Assault w Jaromer, Czechy (5-8 sierpnia 2020)

Polandrock, czyli Woodstock w Kostrzynie nad Odrą

Polandrock to najpopularniejszy polski festiwal. Być może nie każdy kojarzy tę nową nazwę, więc dla mniej zorientowanych podpowiadamy, że to jakże swojski i znajomy stary Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Kto zagra na Woodstocku? Już wiadomo, że zobaczymy i usłyszymy takich wykonawców jak Strachy na Lachy, Pidżama Porno, Black River, SATIC-X, czy uwielbiany przez wszystkich Organek. Za organizację imprezy odpowiedzialna jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na czele z Jurkiem Owsiakiem, dlatego jak co roku możemy spodziewać się świetnej zabawy, rewelacyjnej muzyki i niepowtarzalnej atmosfery.

Castle Party w Bolkowie

Na ten festiwal bilety wyprzedają się w zastraszającym tempie, to niemal świętość dla fanów muzyki gotyckiej i rocka. Z całego świata zjeżdżają do Bolkowa poprzebierani w najwymyślniejsze gotyckie, rockowe, a nawet barokowe stroje uczestnicy tej niezwykłej imprezy. Tutaj nie ma granic językowych, czy narodowościowych — wszyscy jak jeden mąż podrygują w rytmie, rocka, gotyku i metalu. W tym roku wystawiony jest skład niczym skała, nie do podważenia. Zobaczymy Tides From Nebula, Diary Of Dreams, Closterkeller, Lacrimosa, No More, oraz wiele innych znanych zespołów klasyki stylu.

3-Majówka we Wrocławiu

Wrocław wszyscy znają i kochają, a jeśli przy okazji zwiedzania zahaczając o festiwal, można usłyszeć takie znakomitości jak Sisters of Mercy, The Cure, Joy Division, Apocalyptica, Kult, Mrozu, czy Bowie Starman „The best of David Bowie”, to z pewnością można ten stan nazwać pełnią szczęścia. W ciągu tej trzydniowej imprezy można dobrze zjeść, napić się szlachetnych trunków, poznać wielu wspaniałych ludzi i spędzić czas na szalonej zabawie do białego rana.

 

Dodaj komentarz