W Polsce co roku organizowane są różne festiwale pieśni chóralnej. Cieszą się one sporym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i słuchaczy. Warto wiedzieć, na które festiwale organizowane w 2020 roku warto zwrócić szczególną uwagę i już dziś zakupić bilety.

Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach

Festiwal ten jest organizowany od 1966 roku. Rozpoczyna się 21 czerwca, a kończy się 26 czerwca. Organizatorami jest Polski Związek Chórów i Orkiestr ze Szczecina, Międzynarodowy Dom Kultury działający w Międzyzdrojach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach.

Warto wiedzieć kto zagra na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach. Zgodnie z oficjalnymi informacjami organizatorów przesłuchania do konkursu będą mieć miejsce od 22.06 – 25.06.2020. Dlatego nie można jeszcze wskazać listy uczestników. W przesłuchaniach mogą brać tylko chóry amatorskie, które zostały zakwalifikowane i do 30 kwietnia uregulowały wymaganą opłatę.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego

Jest to festiwal cykliczny, który odbywa się w Barczewie od piętnastu lat. Głównym celem wydarzenia jest upamiętnienie twórczości Feliksa Nowowiejskiego, który był twórcą m.in. “Roty”. Festiwal ten jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych całej Warmii i Mazur.

Dla osób, które zastanawiają się kto zagra na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego warto podkreślić, że zaproszone są wszelki chóry amatorskie z całego świata. W poprzednich edycjach w wydarzeniu brały udział chóry z Rosji, Ukrainy, Łotwy, Węgier, Litwy, Niemiec, Singapuru oraz z Polski. Każdego roku na przesłuchaniach gromadzi się około 350 – 350 chórzystów.

Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny

Festiwal ten odbywa się od 2005 roku w Warszawie. Co roku rywalizuje ze sobą kilkanaście chórów z różnych zakątków świata. Główną nagrodą jest statuetka Złotej Liry. Osoby zainteresowany tym, kto zagra na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym muszą poczekać na oficjalną informacje, ponieważ do 30 czerwca można wysyłać zgłoszenia.

Samo wydarzenie będzie miał miejsce w Warszawie w dniach 20 – 22 listopada 2020. Udział wezmą chóry mieszane dorosłych, chóry o głosach równych dorosłych, chóry mieszane młodzieżowe, chóry o głosach równych młodzieżowe. Organizatorami wydarzenia jest Towarzystwo Śpiewacze “Lira” im. Stefana Wasiaka, a sponsorem nagród Miasto Stołeczne Warszawa.

W Polsce co roku organizowane jest kilka Festiwalów Muzyki Chóralnej, które cieszą się wielką popularnością i zainteresowaniem. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w przesłuchaniu lub obejrzeniem całego wydarzenia z pewnością powinny przejrzeć dostępne możliwości i udać się na wybrane wydarzenie kulturalne. Część z nich z uwagi na zasięg międzynarodowy cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem także w innych krajach.

Dodaj komentarz