Woodstock, dla wielu jeden z najwspanialszych festiwali w Polsce, który rządzi się swoimi prawami. Jakie przydatne rzeczy należy na niego zabrać?

Bez tego się nie obejdzie.

Pol’and’Rock Festiwal znany szerszemu gronu osób jako przystanek Woodstock to niezapomniane przeżycie dla fanów muzyki. Możliwość odcięcia się od świata i spanie pod namiotem przyciąga co roku wielu sympatyków. Hektolitry alkoholu i mnóstwo szalonych osób, które przyjeżdżają co roku na przystanek to jednak czasem nie małe zagrożenie. Najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, zatem przygotowania do Woodstocku musimy zacząć o wiele wcześniej.

Rodzi się zatem pytanie: Co wziąć na Woodstock?

Plecak.

Wybranie się bez plecaka na festiwal to pewna zguba. Musimy go zatem potraktować jak coś bez czego się nie obejdziemy i strzec go jak oka w głowie. Do plecaka możemy spakować bowiem najpotrzebniejsze rzeczy takie jak:

  • ubrania
  • prowiant
  • telefon
  • portfel

Do przenośnego plecaka możemy również przypiąć namiot, który będzie nam służył podczas festiwalu jako prowizoryczne mieszkanie. Podczas spania może nam służyć jako poduszka.

Najbardziej polecanym przez festiwalowiczów jest plecak ze stelażem. Możemy bowiem spakować do niego praktycznie wszystkie potrzebne rzeczy, a jego usztywnienie pozwoli nam nie odczuwać uciążliwego bólu pleców.

Namiot.

Druga pozycja obowiązkowa na naszej liście. Oczywiście, dla fanów spania pod gołym niebem namiot może nie być koniecznością, aczkolwiek pogoda bywa różna. Podczas burzy lepiej mieć chociaż lekką osłonę przez padającym na nas deszczem.

Namiot to również jakiś rodzaj bezpieczeństwa od kradzieży. Na masowych festiwalach pełno jest bowiem ludzi nie do końca o uczciwych zamiarach. Trzeba zatem dmuchać na zimne i zakupić namiot, który nie można otworzyć od zewnątrz. Nie chcemy przecież aby podczas naszego snu wtargnął jakiś nieproszony gość.

Jako posłanie do namiotu można wyposażyć się w karimatę, śpiwór, bądź materac. Spanie na gołej ziemi nie jest bowiem najbardziej korzystne dla naszego kręgosłupa. Jeżeli nie zdecydujemy się na śpiwór, należy również mieć na uwadze aby zabrać cokolwiek do przykrycia się w nocy – kołdrę lub koc.

Latarka.

Przydatna jeśli będziemy chcieli wieczorem wyjść z namiotu, bądź znaleźć drogę. Może okazać się również, że z braku laku będziemy jej używać jako lampka nocna w naszym namiocie, podczas lektury książki lub gdy nie będziemy mogli czegoś znaleźć po ciemku.

Powerbank.

Niestety, ale na Woodstocku jest tylko jedno stoisko z ładowarkami, do tego dosyć często zajęte w każdym calu. Aby naładować zatem nasz telefon lub inny sprzęt elektroniczny będziemy musieli wyposażyć się w jak najbardziej pojemny powerbank. Nie zaleca się też brania ze sobą najdroższych sprzętów elektronicznych, ponieważ w ubiegłych latach uczestnicy skarżyli się na kradzieże lub po prostu je gubili.

Kosmetyki do higieny osobistej.

Higiena to podstawa, nawet w miejscu gdzie ciężko znaleźć wolny prysznic, bądź umywalkę. Najlepszym pomysłem będzie zabranie ze sobą żelu do higieny oraz mokrych chusteczek. Można nimi przetrzeć rano twarz, albo prowizorycznie umyć.

Dobre nastawienie.

Najważniejszy punkt naszej listy. Oprócz bezpieczeństwa zabierz ze sobą dobry humor i ruszaj słuchać swoich ulubionych wykonawców z całego świata!

Dodaj komentarz