Paweł Głowiński

dyrygent

Urodził się w 1988 roku. Edukację muzyczną rozpoczął jako czterolatek, pobierając lekcje fortepianu w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu u prof. Marii Żurowskiej. Naukę kontynuował w Toruńskiej Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w klasie fortepianu, a następnie w klasie organów prof. Marioli Hadrysiak-Kurasz, którą ukończył z wyróżnieniem. Jest również absolwentem Studium Muzyki Kościelnej im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego w Toruniu, w którym naukę zwieńczył uzyskaniem dyplomu zawodowego w 2005 roku. Muzyczne pasje rozwijał w Chórze Wydziału Teologii UMK w Toruniu Tibi Domine pod dyrekcją ks. dra Mariusza Klimka.

Paweł Głowiński pełni funkcję organisty i animatora życia muzycznego w Parafii pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Toruniu. Jest także założycielem i dyrygentem zespołu Schola Cantorum Thorunensis, słynącego z wykonawstwa muzyki sakralnej. Pod jego dyrekcją zespół dokonał nagrania płyty z twórczością chóralną prof. Sławomira Czarneckiego „Sławomir Czarnecki Choral Works”. Płyta promowana była w kraju i poza jego granicami (Wielka Brytania). Paweł Głowiński jest także propagatorem chorału gregoriańskiego, który bardzo często włącza do repertuaru swojego zespołu.

Od 2015 roku wspólnie z małżonką Eweliną prowadzi działalność, mającą na celu przywrócenie toruńskiej tradycji chóralnej oraz promocję muzyki sakralnej w Toruniu. Stworzył Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA VERA, gdzie pełni funkcję dyrektora artystycznego. Od 2017 roku koordynuje Świętojański Festiwal Organowy w Toruniu.