ks. Mariusz Klimek

kantor

W 1998 roku w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy ukończył Studia Podyplomowe w zakresie Emisji Głosu oraz Studia Podyplomowe w zakresie Chórmistrzostwa.

W latach 1993 – 2000 śpiewał jako kantor w Warszawskim Zespole Chorałowym, m.in. na deskach Teatru Narodowego i Filharmonii Narodowej w Warszawie, a także w wielu miejscach w kraju i poza jego granicami.

Od 2000 roku jest wykładowcą Muzyki Kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu, a od 2001 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

 

Jest dyrektorem Diecezjalnego Studium Organistowskiego Diecezji Toruńskiej, Przewodniczącym Komisji ds. Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, a także piastuje funkcję Kantora Katedralnego Diecezji Toruńskiej. Od 2009 roku jest proboszczem Parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Toruniu.

Pełni funkcję dyrektora naczelnego Świętojańskiego Festiwalu Organowego w Toruniu. Od 2000 roku dyrygent Chóru Wydziału Teologii UMK TIBI DOMINE oraz Scholi Gregoriańskiej Alumnów WSD w Toruniu.

Współpracował jako dyrygent z Toruńską Orkiestrą Kameralną oraz z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.